PUR peny


Polyuretánové peny sú vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam jedným z najbežnejšie používaných materiálov na izoláciu budov. Ich štruktúra zaručuje vzduchotesnosť, nepriepustnosť ako aj nízku tepelnú vodivosť, čo umožňuje, aby sa budovy vyznačovali vynikajúcim tepelným správaním a zvyšovali ich energetickú účinnosť.


ECO PURA SFI4000®

Penová izolácia s otvorenou štruktúrou buniek

Izolácia Eco Pura 4000® je dvojzložková striekaná penová izolácia na vodnej báze s otvorenou štruktúrou buniek. Medzi jej hlavné výhody patria nemenné tepelno-izolačné vlastnosti, rýchla montáž, možnosť izolácie aj inak veľmi ťažko dostupných miest a detailov.

Eco Pura 4000® je navrhnutá tak, aby vytvorila vzduchovú bariéru a kompletne vyplnila všetky medzery, čím zabraňuje prieniku studeného vzduchu a následnej kondenzácii vody vo vnútri objektu. Taktiež v stavebnej konštrukcii dýcha a prepúšťa vodné pary. Eco Pura 4000® odporúčame hlavne do strešných konštrukcií stien domov, medzi krovy, do drevostavieb, chát a pod. Penu je možné aplikovať od -6°C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).


ECO PURA SFI5000®

Penová izolácia s uzavretou štruktúrou buniek

Pena s uzavretou štruktúrou buniek je najlepší dostupný spôsob zateplenia, poskytujúci takmer dvojnásobný tepelný odpor oproti penám s otvorenou štruktúrou buniek. Eco Pura 5000® zabraňuje prieniku vody a vzniku plesní, spevňuje stavebnú konštrukciu a radí sa do kategórie stredne tvrdých pien.

Pena kompletne vyplní i ťažko dostupné miesta, zabraňuje vzniku tepelných mostov a vytvára bezšpárovú izolačnú vrstvu. Eco Pura 5000® je vhodná pre izoláciu základov, podláh, fasád, stien, stropu, izolácie striech z vnútra objektu a pod. Penu je možné aplikovať od -6°C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).