Certifikované izolačné PUR peny

Polyuretánové peny sú vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam jedným z najbežnejšie používaných materiálov na izoláciu budov. Ich štruktúra zaručuje vzduchotesnosť, nepriepustnosť ako aj nízku tepelnú vodivosť, čo umožňuje, aby sa budovy vyznačovali vynikajúcim tepelným správaním a zvyšovali ich energetickú účinnosť.

 

ECO PURA SFI 4000

Penová izolácia s otvorenou štruktúrou buniek

Izolácia Eco Pura 4000® je dvojzložková striekaná penová izolácia na vodnej báze s otvorenou štruktúrou buniek. Medzi jej hlavné výhody patria nemenné tepelnoizolačné vlastnosti, rýchla montáž, možnosť izolácie aj inak veľmi ťažko dostupných miest a detailov.

Eco Pura 4000® je navrhnutá tak, aby vytvorila vzduchovú bariéru a kompletne vyplnila všetky medzery, čím zabraňuje prieniku studeného vzduchu a následnej kondenzácii vody vo vnútri objektu. Tiež v stavebnej konštrukcii dýcha a prepúšťa vodné pary. Eco Pura 4000® odporúčame hlavne do strešných konštrukcií stien domov, medzi krovmi, do drevostavieb, chát a pod. Penu je možné aplikovať od -6°C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).

ECO PURA SFI 5000

Penová izolácia s uzavretou štruktúrou buniek

Pena s uzavretou štruktúrou buniek je najlepší dostupný spôsob zateplenia, poskytujúci takmer dvojnásobný tepelný odpor oproti penám s otvorenou štruktúrou buniek. Eco Pura 5000® zabraňuje prieniku vody a vzniku plesní, spevňuje stavebnú konštrukciu a radí sa do kategórie stredne tvrdých pien.

Pena kompletne vyplní aj ťažko dostupné miesta, zabraňuje vzniku tepelných mostov a vytvára bezškárovú izolačnú vrstvu. Eco Pura 5000® je vhodná na izoláciu základov, podláh, fasád, stien, stropu, izolácie striech zvnútra objektu a pod. Penu je možné aplikovať od -6 ° C (aplikácia je možná v priebehu celého roka).

Alternatívne izolačné materiály

Polyuretánové peny sú vďaka svojim vynikajúcim vlastnostiam jedným z najbežnejšie používaných materiálov na izoláciu budov. Ich štruktúra zaručuje vzduchotesnosť, nepriepustnosť ako aj nízku tepelnú vodivosť, čo umožňuje, aby sa budovy vyznačovali vynikajúcim tepelným správaním a zvyšovali ich energetickú účinnosť.

Isover

Izolačné dosky Isover UNI vyrobené z kamennej vlny sú vhodné na izoláciu prevetrávaných fasád, nezaťažené izolácie vnútorných ľahkých priečok, stropov, podhľadov, šikmých striech a iných ľahkých konštrukcií.

Výhody:

  • veľmi dobrá tepelná a zvuková izolácia
  • vysoká požiarna odolnosť
  • ekologická a hygienická nezávadnosť
 

Tekutá hydroizolácia

Hydroizolácia je proces, ktorého výsledkom je zabránenie prenikaniu vody cez povrch alebo štruktúru. Hydroizolácia zahŕňa použitie špecializovaných materiálov alebo systémov na ochranu budov alebo iných konštrukcií pred škodlivými účinkami vody, ako je poškodenie konštrukcie, rast plesní a iné problémy, ktoré môžu byť spôsobené infiltráciou vody.

Tekutá hydroizolácia je typ hydroizolačnej metódy používanej na ochranu striech pred poškodením vodou. Zahŕňa nanášanie tekutej membrány na povrch strechy, ktorá následne vytvrdne a vytvorí bezšvovú vodotesnú vrstvu.

Jednou z hlavných výhod tekutej hydroizolácie je jej flexibilita. Tekutá membrána môže byť aplikovaná prakticky na akýkoľvek tvar alebo veľkosť striech, vrátane tých s nepravidelnými povrchmi alebo prestupmi, čo z nej robí ideálne riešenie pre zložité dizajny striech. Kvapalná hydroizolácia je navyše často menej náročná na aplikáciu ako iné metódy, pretože sa dá rýchlo a jednoducho aplikovať rozprašovačom alebo valčekom.

Výhody:

  • Vytvára hladkú, homogénnu, flexibilnú membránu, ktorá pokrýva vlasové trhliny a poskytuje úplnú ochranu proti vlhkosti a odolnosti proti stojatej vode,
  • Dlhodobá odolnosť proti ultrafialovému žiareniu a nepriaznivým poveternostným podmienkam, ktoré sú potrebné na zastrešenie, 
  • Po dvoch dňoch vystavenia slnečnému žiareniu získa povlak odolnosť proti priľnutiu nečistôt, čo udržuje čerstvý vzhľad dlhšie a nelepí sa ani pri vysokých teplotách,
  • Zostáva flexibilný v širokom rozsahu teplôt od -35 ° C do + 80 ° C,
  • Jednoduché nanášanie (nanášanie valčekom alebo striekaním),
  • Produkt šetrný k životnému prostrediu,
  • Biela farba je certifikovaná Centrom pre obnoviteľné zdroje energie (náter odráža 88% slnečných lúčov, vďaka čomu v lete znižuje teplotu pod strechou, môže sa používať aj na strechách chladiarenských skladov, kde je počas celého roka dôležité udržiavať nízku teplotu).