Polyuretanova hydroizolacia

Tekutá hydroizolácia je typ hydroizolačnej metódy používanej na ochranu striech pred poškodením vodou. Zahŕňa nanášanie tekutej membrány na povrch strechy, ktorá následne vytvrdne a vytvorí bezšvovú vodotesnú vrstvu.

Jednou z hlavných výhod tekutej hydroizolácie je jej flexibilita. Tekutá membrána môže byť aplikovaná prakticky na akýkoľvek tvar alebo veľkosť striech, vrátane tých s nepravidelnými povrchmi alebo prestupmi, čo z nej robí ideálne riešenie pre zložité dizajny striech. Kvapalná hydroizolácia je navyše často menej náročná na aplikáciu ako iné metódy, pretože sa dá rýchlo a jednoducho aplikovať rozprašovačom alebo valčekom.


Farba ako účinný prvok izolácie

Tepelné ostrovy sú jedným z hlavných problémov v modernej architektúre. Sú to oblasti, ktoré sú výrazne teplejšie ako ich okolie, čo má negatívny vplyv na mikroklímu, zdravie obyvateľov a spotrebu energie na klimatizáciu budov.

Eliminácia tepelných ostrovov je možná vďaka použitiu strešných membrán v jasných farbách. Tieto membrány sú špeciálne vyvinuté tak, aby odrážali svetlo a tepelné energie späť do okolia. Farba strešnej membrány má veľký vplyv na jej schopnosť odraziť teplo. Jasné farby, ako je napríklad biela, sú najlepšie pre túto úlohu, pretože dokážu odraziť až 85% svetla a tepelných energii.

Strešné membrány v jasných farbách nielen pomáhajú eliminovať mestské tepelné ostrovy, ale tiež prispievajú k znižovaniu spotreby energie na klimatizáciu budov. Keď je budova menej prehriata, môže byť potreba vykurovania alebo chladenia minimalizovaná. To pomáha znižovať náklady na prevádzku budovy a tiež prispieva k ochrane životného prostredia.

Jasné farby dodávajú budove modernejší vzhľad, čo môže zvýšiť jej hodnotu a pritiahnuť nových nájomcov alebo kúpca.

Použitie strešných membrán v jasných farbách môže byť cennou investíciou. Nielen pomáha eliminovať tepelné ostrovy, ale tiež prispieva k znižovaniu spotreby energie a výrazne zlepšuje vzhľad budovy.

Pozrite sa ako prebieha izolácia